Przejdź do głównej zawartości

Sensei Lars Lassen w Szczecinie.

Seminarium szkoleniowe KWF w Szczecinie.

Wyjątkowym, dwudniowym seminarium szkoleniowym w Szczecinie rozpoczęliśmy obchody dziesięciolecia KWF w Polsce. Seminarium prowadził sensei Lars Lassen 7dan KWF przy wydatnej pomocy senseia Adama Milczarka 4 dan KWF. Należy wspomnieć, że w końcówce minionego roku sensei Lars Lassen został wyróżniony przez organizację KWF stopniem 7 dan oraz osobistym listem gratulacyjnym:
 
 
W gościnnych progach Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, który udostępnił salę treningową odbyło się z tej okazji aż 8 sesji treningowych dla wszystkich grup zaawansowania. Najliczniejszy zespół stanowiły dzieci i młodzież na co dzień trenujące w szczecińskich klubach Tengu, Fudoshin oraz w Pałacu Młodzieży, natomiast na treningach dla grupy zaawansowanej stawili się oprócz karateków ze Szczecina także reprezentanci Wałcza (Tokon) i Bielska-Białej (Keiko). Łącznie było to blisko stu uczestników. Treningi dla młodszych poświęcone były podstawom karate, w tym kata heian, natomiast cztery intensywne sesje treningowe dla zaawansowanych obejmowały aspekty stosowania odpowiednich napięć i rozluźnień mięśni oraz koncentrowały się na praktycznych i efektywnych zastosowaniach karate w samoobronie i walce. W szczególności zajęcia dotyczyły walki w krótkim dystansie i w niekorzystnych sytuacjach.  Dodatkowo sensei Lars Lassen wiele uwagi poświęcił na przygotowanie gibkościowe do treningu karate oraz do codziennych aktywności.

 
Wstępnie zaplanowane zostały również kolejne wydarzenia podsumowujące 10 lat działania KWF Polska. Na  przełomie marca i kwietnia sensei Lassen został zaproszony do poprowadzenia treningów w Wałczu, a na przełomie lipca i sierpnia do Bielska-Białej. Jesień to czas międzynarodowego seminarium organizowanego przez KWF Poland, na którym gościem szczególnym będzie honorowy członek polskiego oddziału KWF, sensei Marco Fanicchi 8 dan. 
 
 
Więcej szczegółów wkrótce

Popularne posty z tego bloga

Kolejne stopnie mistrzowskie w KWF Poland

Nowe stopnie KWF Miło nam poinformować, iż w trakcie odbywającej się w ramach II Pucharu KWF Poland, sesji egzaminacyjnej następujące osoby zdały na 1 Dan KWF: 1. Joanna Baran 2. Marek Wojtyna 3. Joanna Jurzak Natomiast na 4 Dan KWF zdali: 1. Mirosław Plata 2. Adam Milczarek