Strony

Yūdansha

Stopnie mistrzowskie członków KWF Poland. 

I. Otrzymane z Karatenomichi World Federation:

Lars Lassen 6 Dan KWF 

Sensei Lars Lassen urodził się w 1956 r.  Naukę Kung fu rozpoczął w wieku 12 lat a już w wieku lat 16 prowadził swoją własną szkołę Kung fu w Horsens w Danii. W 1985 r. zaczął trenować Shotokan Karate w SKIF. W roku 1987 uzyskał stopień shodan od Shihan Hirokazu Kanazawa (10 dan). Obecnie posiada stopień yondan w KWF - Karatenomichi World Federation. Sensei Lars Lassen trenuje i uczy w wielu krajach. Nieustannie rozwija swoje umiejętności  i technikę. Kilkakrotnie trenował w Japoni. Ostatnio, marzec-kwiecien 2014 w kwaterze głównej KWF w Tokio pod okiem  Mistrza Mikio Yahara (10 dan), jego asystenta Mistrza Akihito Isaka (8 dan) oraz Mistrza Sakae Ibusuki (8 dan), który był bezpośrednim uczniem Gichin Funakoshi.Adam Milczarek 3 Dan KWF karate trenuje od 1998 roku. Obecnie posiada stopień 3 Dan, na który zdał dnia 22 września 2018 r. przed komisja pod przewodnictwem Grandmaster Mikio Yahary i jego zastępcy Malcolm Dorfman.
Przez te wszystkie lata uczestniczył w szkoleniach z największymi Mistrzami Karate, min.
Sensei Mikio Yahara 10 Dan KWF
Sensei Malcolm Dorfman 9 Dan KWF
Sensei Hiroshi Shirai 10 Dan ITKF
Sensei Hidetake Nishiyama 10 Dan ITKF
Sensei Sid Tadrist 7 Dan KWF


Na co dzień trenuje pod czujnym okiem Senseia Larsa Lassena, jednocześnie asystując mu przy prowadzeniu zajęć. 
Mirosław Plata  KWF 
Uczestniczył w seminariach i treningach mistrzów min.:
Sensei Mikio Yahara 10 Dan KWF
Sensei Malcolm Dorfman 9 Dan KWF

Były szkoleniowiec grup specjalnych. Były wieloletni oficer Biura Ochrony Rządu, specjalista technik obezwładniania i walki obronnej, ekspert ochrony osobistej, specjalista z zakresu taktyki interwencji i ochronnych działań specjalnych, instruktor tonfy i pałki teleskopowej.Kamil Bobrowski 3 Dan KWF 


Uczestniczył w seminariach i treningach mistrzów min.:
Sensei Mikio Yahara 10 Dan KWF
Sensei Malcolm Dorfman 9 Dan KWF
Sensei Sid Tadrist 7 Dan KWF
Sensei Masamichi Otsuka 6 Dan KWF 

Poza pracą ćwiczy i studiuje sztuk walki, odkrywa przyjemności związane z ćwiczeniami fizycznymi i biegami. W wolnym (choć skąpym) czasie uczy się wszystkiego co obudzi jego zainteresowanie lub ćwiczy rysunek i grafikę komputerową
Jakub Bobrowski 3 Dan KWF

Uczestniczył w seminariach i treningach mistrzów min.:
Sensei Mikio Yahara 10 Dan KWF
Sensei Malcolm Dorfman 9 Dan KWF
Sensei Sid Tadrist 7 Dan KWF
Sensei Masamichi Otsuka 6 Dan KWF 


Victoria Bang Lassen 1 Dan KWF


Victoria Bang Lassen urodziła się w 2001 r. Treningi karate rozpoczęła w 2009 r. Od samego początku trenuje wyłącznie pod okiem swojego ojca Larsa Lassena. 
W trakcie swoich treningów uczestniczyła w wielu seminariach w tym m.in z Sensei Masao Kagawa 8 dan i mistrzem świata KWF w kumite z 2016 r. Sensei Sid Tadristem 7 dan. W dniu 15 lutego 2014 r. Sensei Sid Tadrist promował ją na stopień 1 Dan KWF.


Piotr Jaś 1 Dan KWFPiotr od początku swojego treningu Karate trenował pod okiem Senseia Larsa Lassena i jego asystenta Adama Milczarka. Wszystkie swoje stopnie zdobył w ramach Karatenomich World Federation będąc egzaminowanym przez swojego Senseia. 

Swoje zamiłowanie do Karate stara się przekazać swoim synom, z którymi wspólnie trenuje w Klubie Karate Tengu.
W dniu 20.10.2018 r. zdał u Senseia Larsa Lassena egzamin na 1 Dan KWF.

Prywatnie pasjonat historii i sztuki Japonii.

Denis Medvedev 1 Dan KWF 


Nauczyciel wychowania fizycznego. Posiada kwalifikacje zawodowe jako instruktor rekreacji ruchowej - specjalność fitness, instruktor Taekwondo i Karate oraz instruktor Kulturystyki. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie Gimnastyki Korekcyjnej w Wychowaniu Fizycznym i Zdrowotnym. Uprawia sztuki walki od 1992 roku. Przez pewny okres trenował Taekwondo ITF, Muay Thai i Tradycyjne Ken-jutsu. Jestem mistrzem kraju w Taekowndo ITF i Karate-do Shotokan oraz turniejów międzynarodowych. Obecnie posiada 1 Dan w Taekwondo ITF.Łukasz Głogowski 1 Dan KWF
II. Uzyskane z innych federacji: 

Martin Johannsen 2 Dan JKA 

Martin Johannsen swoje treningi karate rozpoczął w 1975 r. Pomimo drobnych przerw w 2016 r. trenuje już przeszło 41 lat. 

Swoje dwa pierwsze stopnie uczniowskie zdał przez Sensei Masahiko Tanaka 8 Dan JKA. Kolejne stopnie uczniowskie zdawał już u duńskich mistrzów karate. 

W 1980 r. po egzaminie odbytym przed Sensei Tanaką i Sensei Burą uzyskał stopień shodan w JKA. Natomiast już w 1985 r. Sensei Tanaka i Sensei Bura promowali go na stopień nidan w JKA.

Przez wiele lat był sędzią w kumite i kata. Zdobył duże doświadczenie sędziując wiele krajowych turniejów.

Przez parę lat był również głównym instruktorem w lokalnym klubie karate w swoim rodzimym Horsen w Danii.