Przejdź do głównej zawartości

Cele Związku

Cele KWF Poland

Celami KWF Poland jako oficjalnego przedstawiciela japońskiej federacji Karatenomichi World Federation jest trenowanie i rozpowszechnianie unikalnego "Dynamicznego Karate" prezentowanego przez Senseia Mikio Yaharę. Karate to wyrosło na gruncie trenowanego latami przez Senseia Mikio Yaharę karate JKA i zostało doprowadzone przez niego do perfekcji umożliwiając zadanie jednego kończącego ciosu poprzez wykorzystanie możliwości całego ludzkiego ciała.

Karate to opiera się w szczególności na założeniu "Ichigeki Hissatsu", które należy rozumieć jako ideę jednego kończącego ciosu. W związku z tym bliżej mu do Bujutsu, niż do Budo. Karate KWF nie jest więc dyscypliną sportową, a pełnoprawną metodą samoobrony.

Nasze cele realizujemy głównie poprzez prowadzenie treningów na terenie całej Polski, jak również organizowanie seminariów szkoleniowych. Ponadto organizujemy zagraniczne wyjazdy na seminaria prowadzone przez m.in. głównego instruktora KWF Senseia Mikio Yaharę 10 Dan i Senseia Malcolma Dorfmana 8 Dan, oraz staramy się uczestniczyć w turniejach KWF na terenie Europy jak i na całym świecie.

KWF Poland zajmuje się również przeprowadzaniem i organizowaniem egzaminów na stopnie uczniowskie jak i mistrzowskiego, które są rejestrowane bezpośrednio w KWF w Japonii. W ramach popularyzowania Karate KWF na terenie Polski jesteśmy otwarci na współpracę z innymi klubami sportowymi czy stowarzyszeniami, zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie seminariów jak i przyjęcie w poczet członków KWF Poland. Organizacje, które chciałyby poznać i rozwijać się w unikalnej metodzie treningu karate, mogą zostać członkiem KWF Poland (a co za tym idzie samego KWF). Więcej informacji członkostwa w KWF Poland w zakładce Członkostwo w KWF Poland.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż przynależność do KWF Poland nie stoi na przeszkodzie w uczestnictwie danego klubu sportowego (stowarzyszenia) w działaniach innej organizacji karate działającej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Jednocześnie wskazujemy, iż KWF Poland jest niepolityczną organizacją non-profit , nastawioną wyłącznie na trenowanie i popularyzowanie Karate KWF na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Popularne posty z tego bloga

Kolejne stopnie mistrzowskie w KWF Poland

Nowe stopnie KWF Miło nam poinformować, iż w trakcie odbywającej się w ramach II Pucharu KWF Poland, sesji egzaminacyjnej następujące osoby zdały na 1 Dan KWF: 1. Joanna Baran 2. Marek Wojtyna 3. Joanna Jurzak Natomiast na 4 Dan KWF zdali: 1. Mirosław Plata 2. Adam Milczarek

II Puchar KWF Poland

  P uchar Polski KWF Poland  Data: 26-27/11/2022 r.  Miejsce: Hala sportowa Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku ul. Konopnickiej 3, 05-400 Otwock  Opłata: 100 zł/os - za udział (Nie dotyczy osób pełniących obowiązki sędziów).  Harmonogram:  26/11/2022 9.30 -11.00 seminarium dla pasów 9-6 kyu  z Marco Fanicchi Sensei  11.30-13.00 seminarium dla pasów od 5 kyu w górę  z Marco Fanicchi Sensei  13.15-14.15 szkolenie sędziowskie z Marco Fanicchi Sensei   27/11/2022  9:00 - 16:00 - II Puchar KWF Poland* * w przypadku niezgłoszenia przez kluby sędziów, a co za tym idzie niemożności obsadzenia wszystkich 3 tatami, godzina zakończenia zawodów może się przedłużyć.   Rejestracja zawodników (na formularzu) do 18/11/2022 r. wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty startowej na konto KWF Poland: 14 1090 1492 0000 0001 4675 9272 Nie będzie możliwości zarejestrowania zawodników po tym terminie.  Sędziowie: Celem sprawnego i terminowego przeprowadzenia zawodów pr