Strony

Cele Związku


Celami KWF Poland jako oficjalnego przedstawiciela japońskiej federacji Karatenomichi World Federation Poland jest trenowanie i rozpowszechnianie unikalnego "Dynamicznego Karate" prezentowanego przez Senseia Mikio Yaharę. Karate to wyrosło na gruncie trenowanego latami przez Senseia Mikio Yaharę karate JKA i zostało doprowadzone przez Senseia Mikio Yaharę do perfekcji umożliwiające zadanie jednego kończącego ciosu poprzez wykorzystanie możliwości całego ludzkiego ciała.


Karate to opiera się w szczególności na założeniu "Ichigeki, Hissatsu", które należy rozumieć jako ideę jednego kończącego ciosu. W związku z tym bliżej mu do Bujutsu,
niż do Budo. Karate KWF nie jest więc dyscypliną sportową, a pełnoprawną metodą samoobrony.

Nasze cele realizujemy głównie poprzez prowadzenie treningów na terenie całej Polski, jak również organizowanie seminariów np. Senseiem Sid Tadris 7 Dan KWF członka Komitetu Shihanów KWF. Ponadto organizujemy zagraniczne wyjazdy na seminaria prowadzone przez m.in. głównego instruktora KWF Senseia Mikio Yaharę 8 Dan i Senseia Malcolma Dorfmana 8 Dan, oraz staramy się uczestniczyć w turniejach KWF na terenie Europy jak i na całym świecie.

KWF Poland zajmuje się również przeprowadzaniem i organizowaniem egzaminów na stopnie uczniowskie jak i mistrzowskiego, które są rejestrowane bezpośrednio w KWF w Japonii.

W ramach popularyzowania Karate KWF na terenie Polski jesteśmy otwarci na współpracę z innymi klubami sportowymi czy stowarzyszeniami, zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie seminariów jak i przyjęcie w poczet członków KWF Poland.
Organizacje, które chciały by poznać i iz nami rozwijać się w unikalnej metodzie treningu karate, mogą zostać członkiem KWF Poland (a co za tym idzie samego KWF). Więcej informacji członkostwa w KWF Poland w zakładce Członkostwo w KWF Poland.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż przynależność do KWF Poland nie stoi na przeszkodzie
w uczestnictwie danego klubu sportowego(stowarzyszenie) w ramach innej organizacji karate działającej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Jednocześnie wskazujemy, iż KWF Poland jest niepolityczną organizacją non-profit , nastawioną wyłącznie na trenowanie i popularyzowanie Karate KWF na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.