Przejdź do głównej zawartości

Witamy na nowej oficjalnej stronie KWF Polska.

 

Celami KWF Poland jako oficjalnego przedstawiciela japońskiej federacji Karatenomichi World Federation jest trenowanie i rozpowszechnianie unikalnego "Dynamicznego Karate" prezentowanego przez Senseia Mikio Yaharę. Karate to wyrosło na gruncie trenowanego latami przez Senseia Mikio Yaharę karate JKA i zostało doprowadzone przez niego do perfekcji umożliwiając zadanie jednego kończącego ciosu poprzez wykorzystanie możliwości całego ludzkiego ciała.

Karate to opiera się w szczególności na założeniu "Ichigeki, Hissatsu", które należy rozumieć jako ideę jednego kończącego ciosu. W związku z tym bliżej mu do Bujutsu, niż do Budo. Karate KWF nie jest więc dyscypliną sportową, a pełnoprawną metodą samoobrony.

Nasze cele realizujemy głównie poprzez prowadzenie treningów na terenie całej Polski, jak również organizowanie seminariów szkoleniowych. Ponadto organizujemy zagraniczne wyjazdy na seminaria prowadzone przez m.in. głównego instruktora KWF Senseia Mikio Yaharę 10 Dan i Senseia Malcolma Dorfmana 9 Dan, oraz staramy się uczestniczyć w turniejach KWF na terenie Europy jak i na całym świecie.

KWF Poland zajmuje się również przeprowadzaniem i organizowaniem egzaminów na stopnie uczniowskie jak i mistrzowskiego, które są rejestrowane bezpośrednio w KWF w Japonii. W ramach popularyzowania Karate KWF na terenie Polski jesteśmy otwarci na współpracę z innymi klubami sportowymi czy stowarzyszeniami, zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie seminariów jak i przyjęcie w poczet członków KWF Poland. Organizacje, które chciały by poznać i rozwijać się w unikalnej metodzie treningu karate, mogą zostać członkiem KWF Poland (a co za tym idzie samego KWF). Więcej informacji członkostwa w KWF Poland w zakładce Członkostwo w KWF Poland.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż przynależność do KWF Poland nie stoi na przeszkodzie w uczestnictwie danego klubu sportowego (stowarzyszenia) w działaniach innej organizacji karate działającej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Jednocześnie wskazujemy, iż KWF Poland jest niepolityczną organizacją non-profit , nastawioną wyłącznie na trenowanie i popularyzowanie Karate KWF na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 


 

Popularne posty z tego bloga

Kolejne stopnie mistrzowskie w KWF Poland

Nowe stopnie KWF Miło nam poinformować, iż w trakcie odbywającej się w ramach II Pucharu KWF Poland, sesji egzaminacyjnej następujące osoby zdały na 1 Dan KWF: 1. Joanna Baran 2. Marek Wojtyna 3. Joanna Jurzak Natomiast na 4 Dan KWF zdali: 1. Mirosław Plata 2. Adam Milczarek

Sensei Lars Lassen w Szczecinie.

Seminarium szkoleniowe KWF w Szczecinie. Wyjątkowym, dwudniowym seminarium szkoleniowym w Szczecinie rozpoczęliśmy obchody dziesięciolecia KWF w Polsce. Seminarium prowadził sensei Lars Lassen 7dan KWF przy wydatnej pomocy senseia Adama Milczarka 4 dan KWF. Należy wspomnieć, że w końcówce minionego roku sensei Lars Lassen został wyróżniony przez organizację KWF stopniem 7 dan oraz osobistym listem gratulacyjnym:     W gościnnych progach Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, który udostępnił salę treningową odbyło się z tej okazji aż 8 sesji treningowych dla wszystkich grup zaawansowania. Najliczniejszy zespół stanowiły dzieci i młodzież na co dzień trenujące w szczecińskich klubach Tengu, Fudoshin oraz w Pałacu Młodzieży, natomiast na treningach dla grupy zaawansowanej stawili się oprócz karateków ze Szczecina także reprezentanci Wałcza (Tokon) i Bielska-Białej (Keiko). Łącznie było to blisko stu uczestników. Treningi dla młodszych poświęcone były podstawom karat