Przejdź do głównej zawartości

KWF Poland wita polskie Karate

Witamy na naszej stronie wszystkich Karateków z Polski. Jesteśmy nową organizacją, komórką Karatenomichi World Federation.

Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń. Rozwijamy się organizacyjnie i uczymy stylu "dynamicznego karate Yahary". W miarę postępów i rozwoju naszego ugrupowania na pewno uda nam się stworzyć prężną organizację zrzeszającą walecznych karateków. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami i zachęcamy do wspólnego treningu.

Karate, które ćwiczymy jest tradycyjnym stylem, który ewoluował w miarę poszukiwania nowych metod treningowych przez Shihana Mikio Yaharę 8 DAN, zasłużonego i znanego na świecie byłego członka JKA. Styl Shotokan jest dla nas stylem macierzystym, jedyną różnicą jest skupienie się na pewnych detalach w celu zwiększania skuteczności technik. 
 
KWF stawia na skuteczność w walce i waleczność. Nie oznacza to jednak, że jest to karate zarezerwowane tylko dla wysportowanej młodzieży, gdyż w Dojo Głównym w Tokio ćwiczy wielu karateków powyżej 60 roku życia i techniką, jak i stanem zdrowia nie odbiegają od młodszych kolegów.

Wynika to z ciągłych poszukiwań Shihana Yahary nowych metod treningowych, które wszak są różne, zależnie od naszego stylu walki, jak i wydolności organizmu czy wieku. Wszystko to sprawia, że Karate według filozofii KWF może być skuteczną metodą walki i rozwoju niezależnie od wieku. Karate ewoluuje z czasem, ewoluuje też za życia karateki. Zapraszamy do przygody z Karate pod okiem jednego z mistrzów w starym stylu.

Popularne posty z tego bloga

Kolejne stopnie mistrzowskie w KWF Poland

Nowe stopnie KWF Miło nam poinformować, iż w trakcie odbywającej się w ramach II Pucharu KWF Poland, sesji egzaminacyjnej następujące osoby zdały na 1 Dan KWF: 1. Joanna Baran 2. Marek Wojtyna 3. Joanna Jurzak Natomiast na 4 Dan KWF zdali: 1. Mirosław Plata 2. Adam Milczarek

Sensei Lars Lassen w Szczecinie.

Seminarium szkoleniowe KWF w Szczecinie. Wyjątkowym, dwudniowym seminarium szkoleniowym w Szczecinie rozpoczęliśmy obchody dziesięciolecia KWF w Polsce. Seminarium prowadził sensei Lars Lassen 7dan KWF przy wydatnej pomocy senseia Adama Milczarka 4 dan KWF. Należy wspomnieć, że w końcówce minionego roku sensei Lars Lassen został wyróżniony przez organizację KWF stopniem 7 dan oraz osobistym listem gratulacyjnym:     W gościnnych progach Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, który udostępnił salę treningową odbyło się z tej okazji aż 8 sesji treningowych dla wszystkich grup zaawansowania. Najliczniejszy zespół stanowiły dzieci i młodzież na co dzień trenujące w szczecińskich klubach Tengu, Fudoshin oraz w Pałacu Młodzieży, natomiast na treningach dla grupy zaawansowanej stawili się oprócz karateków ze Szczecina także reprezentanci Wałcza (Tokon) i Bielska-Białej (Keiko). Łącznie było to blisko stu uczestników. Treningi dla młodszych poświęcone były podstawom karat