Strony

środa, 4 lutego 2015

KWF Poland wita polskie Karate

Witamy na naszej stronie wszystkich Karateków z Polski. Jesteśmy nową organizacją, komórką Karatenomichi World Federation (Karatenomichi to nic innego jak "Karate-do" pisane nieco inaczej).

Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń. Rozwijamy się powoli organizacyjnie, ale szybko uczymy stylu "dynamicznego karate Yahary". W miarę postępów i rozwoju naszego ugrupowania na pewno uda nam się stworzyć prężną organizację zrzeszającą walecznych karateków. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami i zachęcamy do wspólnego treningu.

Karate, które ćwiczymy jest tradycyjnym stylem, który ewoluował w miarę poszukiwania nowych metod treningowych przez Shihana Mikio Yaharę 8 DAN, zasłużonego i znanego na świecie byłego członka JKA. Styl Shotokan jest dla nas stylem macierzystym, jedyną różnicą jest skupienie się na pewnych detalach w celu zwiększania skuteczności technik. KWF stawia na skuteczność w walce i waleczność. Nie oznacza to jednak, że jest to karate zarezerwowane tylko dla wysportowanej młodzieży, gdyż w Dojo Głównym w Tokio ćwiczy wielu karateków powyżej 60 roku życia i techniką, jak i stanem zdrowia nie odbiegają od młodszych kolegów.

Wynika to z ciągłych poszukiwań Shihana Yahary nowych metod treningowych, które wszak są różne, zależnie od naszego stylu walki, jak i wydolności organizmu czy wieku. Wszystko to sprawia, że Karate według filozofii KWF może być skuteczną metodą walki i rozwoju niezależnie od wieku. Karate ewoluuje z czasem, ewoluuje też za życia karateki. Zapraszamy do przygody z Karate pod okiem jednego z mistrzów w starym stylu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz