Przejdź do głównej zawartości

KWF Poland wita polskie Karate

Witamy na naszej stronie wszystkich Karateków z Polski. Jesteśmy nową organizacją, komórką Karatenomichi World Federation.

Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń. Rozwijamy się organizacyjnie i uczymy stylu "dynamicznego karate Yahary". W miarę postępów i rozwoju naszego ugrupowania na pewno uda nam się stworzyć prężną organizację zrzeszającą walecznych karateków. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami i zachęcamy do wspólnego treningu.

Karate, które ćwiczymy jest tradycyjnym stylem, który ewoluował w miarę poszukiwania nowych metod treningowych przez Shihana Mikio Yaharę 8 DAN, zasłużonego i znanego na świecie byłego członka JKA. Styl Shotokan jest dla nas stylem macierzystym, jedyną różnicą jest skupienie się na pewnych detalach w celu zwiększania skuteczności technik. 
 
KWF stawia na skuteczność w walce i waleczność. Nie oznacza to jednak, że jest to karate zarezerwowane tylko dla wysportowanej młodzieży, gdyż w Dojo Głównym w Tokio ćwiczy wielu karateków powyżej 60 roku życia i techniką, jak i stanem zdrowia nie odbiegają od młodszych kolegów.

Wynika to z ciągłych poszukiwań Shihana Yahary nowych metod treningowych, które wszak są różne, zależnie od naszego stylu walki, jak i wydolności organizmu czy wieku. Wszystko to sprawia, że Karate według filozofii KWF może być skuteczną metodą walki i rozwoju niezależnie od wieku. Karate ewoluuje z czasem, ewoluuje też za życia karateki. Zapraszamy do przygody z Karate pod okiem jednego z mistrzów w starym stylu.

Popularne posty z tego bloga

Kolejne stopnie mistrzowskie w KWF Poland

Nowe stopnie KWF Miło nam poinformować, iż w trakcie odbywającej się w ramach II Pucharu KWF Poland, sesji egzaminacyjnej następujące osoby zdały na 1 Dan KWF: 1. Joanna Baran 2. Marek Wojtyna 3. Joanna Jurzak Natomiast na 4 Dan KWF zdali: 1. Mirosław Plata 2. Adam Milczarek

II Puchar KWF Poland

  P uchar Polski KWF Poland  Data: 26-27/11/2022 r.  Miejsce: Hala sportowa Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku ul. Konopnickiej 3, 05-400 Otwock  Opłata: 100 zł/os - za udział (Nie dotyczy osób pełniących obowiązki sędziów).  Harmonogram:  26/11/2022 9.30 -11.00 seminarium dla pasów 9-6 kyu  z Marco Fanicchi Sensei  11.30-13.00 seminarium dla pasów od 5 kyu w górę  z Marco Fanicchi Sensei  13.15-14.15 szkolenie sędziowskie z Marco Fanicchi Sensei   27/11/2022  9:00 - 16:00 - II Puchar KWF Poland* * w przypadku niezgłoszenia przez kluby sędziów, a co za tym idzie niemożności obsadzenia wszystkich 3 tatami, godzina zakończenia zawodów może się przedłużyć.   Rejestracja zawodników (na formularzu) do 18/11/2022 r. wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty startowej na konto KWF Poland: 14 1090 1492 0000 0001 4675 9272 Nie będzie możliwości zarejestrowania zawodników po tym terminie.  Sędziowie: Celem sprawnego i terminowego przeprowadzenia zawodów pr